Elektrostymulator przeciwbólowy - bóle porodowe

Łagodzenie bólów porodowych to delikatna kwestia. Jak ulżyć przyszłej mamie, mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka? Współczesna medycyna nie oferuje wielu rozwiązań. Na pomoc przychodzi sprzęt do elektrostymulacji, który stosowany jest już w wielu szpitalach w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Technologia ta nie tylko jest w pełni bezpieczna i skuteczna, ogromną zaletą stosowania sprzętu do elektrostymulacji jest brak skutków ubocznych.

Jak działa elektrostymulator przeciwbólowy ?

Przez zastosowanie profesjonalnego elektrostymulatora mięśni TENS pobudzamy naturalne, fizjologiczne mechanizmy przeciwbólowe organizmu – bramkowanie bólu oraz wydzielanie beta-endorfin. Urządzenie do elektrostymulacji mięśni TENS wpływa bezpośrednio na nerwy ruchowe, aktywując je do powtarzalnych skurczów o nieznacznym nasileniu. Mózg odbiera ten rodzaj stymulacji jako ćwiczenia i zaczyna uwalniać naturalne substancje przeciwbólowe – endorfiny. Precyzyjne oddziaływanie zapewniają elektrody, które przykleja się na dolną część pleców, w miejsce skurczów. Poprzez skórę bodźce docierają bezpośrednio do nerwów ruchowych. Rodząca sama dobiera częstotliwość oraz natężenie impulsów, mając całkowitą kontrolę nad intensywnością efektu przeciwbólowego. Uśmierzanie bólu narasta stopniowo przez ok. 40 minut, a następnie utrzymuje się przez wiele godzin. Liczne testy kliniczne potwierdziły skuteczność tej metody oraz to, że elektrostymulatory są bezpieczne dla zdrowia matki i dziecka.

Inne zastosowanie elektrostymulatorów

Na rynku dostępne są także urządzenia m.in., do liftingu twarzy, odchudzania i modelowania sylwetki. Profesjonalny elektrostymulator mięśni powinien posiadać kilka gotowych programów, zaprojektowanych pod kątem osiągania konkretnego efektu. Istotny jest także zakres stymulacji, który pozwoli nam kontrolować odczucia oraz efekt, niezależnie od tego, czy naszym celem jest odchudzanie, lifting owalu twarzy czy modelowanie sylwetki.