Zbudowanie efektownej muskulatury wymaga rozsądnego planu ćwiczeniowego, jak i diety. Niemniej jednak intensywne treningi mogą wiązać się z przeciążeniem organizmu, a tym samym nadwerężeniem mięśni. Ponadto nawet najintensywniejsze treningi nie są w stanie w pełni rozwinąć niektórych partii mięśniowych. Dlatego też wielu sportowców sięga po rozwiązanie, jakim jest elektrostymulator.

To profesjonalne narzędzie, które za pomocą impulsów elektrycznych, docierających też do mięśni głębokich, pobudza ich więzadła, a tym samym stymuluje m.in. ich rozrost. Co więcej – to nie tylko sposób na efektywny trening, ale również rozluźnienie organizmu po ciężkim treningu, a nawet pobudzanie mięśni do pracy po kontuzji czy operacji.

Z profesjonalnego elektrostymulatora korzystają zatem nie tylko sportowcy, którzy chcą zadbać o owocny i równomierny rozrost mięśni, ale również rehabilitanci, pomagający swoim pacjentom wrócić do pełni sprawności po najróżniejszych zdarzeniach losowych, bez konieczności większego obciążania słabszego organizmu.

Jak działa profesjonalny elektrostymulator mięśni?

Działanie BOTT 10 Professional polega na wysyłaniu krótkich impulsów elektrycznych, które napinają włókna mięśniowe. W zależności od wybranego urządzenia, w jednym momencie można trenować 10 i więcej różnych mięśni, bez obciążania stawów i serca. Zwiększa się też ukrwienie poszczególnych partii, co przekłada się na ich efektywność.

Nasze urządzenia zapewniają zatem:

  • skuteczne uzupełnienie treningu siłowego,
  • owocną rehabilitację, dzięki której po kontuzjach, urazach, a także zabiegach chirurgicznych można łatwiej wrócić do sprawności fizycznej,
  • relaks po treningu – dzięki elektrostymulacji można szybciej zregenerować mięśnie po intensywniejszym wysiłku.

Wybierając urządzenia BOTT Medical można mieć pewność, że osiągnie się realne efekty, w przeciwieństwie do użytkowania tańszych urządzeń.