Treningi, ale też i siedzący tryb życia, mogą powodować napięcia lub zastanie mięśni. To zaś łączy się z dolegliwościami bólowymi, które bywają utrapieniem. Masaż uchodzi za najlepszą formę likwidacji tego typu dyskomfortu, jednak jedna metoda działa skuteczniej niż tradycyjne zabiegi.

Coraz częściej w gabinetach fizjoterapii i rehabilitacji można spotkać się z elektrostymulacją mięśni. Jednym z zabiegów, jaki może wykonać elektrostymulator, jest właśnie swojego rodzaju masaż przeciwbólowy. Różni się jednak on tym od zwykłego masażu, że do stymulacji mięśni nie dochodzi przez tradycyjny nacisk i ugniatanie, a przez oddziaływanie impulsami elektrycznymi.

Nasze urządzenia, przeznaczone zarówno dla fizjoterapeutów, zakładów kosmetycznych, jak i do użytku prywatnego, gwarantują odpowiedni relaks i rozluźnienie mięśni, niezależnie od przyczyn, jakie powodują nieprzyjemne napięcie. Zabieg przeciwbólowy elektrostymulatorem jest tym bardziej skuteczny, że oddziałuje na wiele mięśni naraz, przynosząc korzystającemu z urządzenia szybką ulgę.

Jak działa elektrostymulator przeciwbólowy?

Po podczepieniu elektrod do wybranych partii ciała i wybraniu odpowiedniego trybu elektrostymulator BOTT 16 Professional zaczyna przesyłać mikroimpulsy, które oddziałują na dane mięśnie. Dzięki wytwarzaniu prądów faradycznych wprawia on mięśnie w delikatne drgania, które niwelują powstałe w nich napięcie, wykonując swojego rodzaju masaż. Wybierając nasze urządzenie, zapewniacie Państwo sobie lub swoim klientom:

  • błyskawiczny relaks, gwarantowany przez odpowiednią częstotliwość mikroimpulsów, oddziałujących na mięśnie,
  • ulgę w bólu, powodowanym przez nadwerężone czy napięte mięśnie,
  • pobudzenie i wzmocnienie mięśni biegnących wzdłuż kręgosłupa.

Zapewniamy, że nasz elektrostymulator przeciwbólowy to doskonały wybór zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i dla fizjoterapeutów, rehabilitantów czy gabinetów kosmetycznych.