Młoda twarz mimo dojrzałego wieku? To możliwe, jeśli stosuje się nowoczesne narzędzie, jakim jest elektrostymulator. To urządzenie służy m.in. do liftingu twarzy – oddziałuje skutecznie na różne objawy starzenia skóry, w tym wiotczenie mięśni policzków (tzw. chomicze policzki), a także płytkie zmarszczki.

Wszystko odbywa się dzięki elektrostymulacji impulsami elektrycznymi – jest to więc doskonała alternatywa dla wszystkich innych zabiegów kosmetycznych, polegających na ostrzykiwaniu poszczególnych części twarzy botoxem lub innymi związkami chemicznymi.
Jak natomiast wyglądają efekty stosowania naszego urządzenia? Otóż zyskuje się ujędrnioną skórę, a mięśnie twarzy są ponownie elastyczne. Znikają też zmarszczki, które zostają wypełnione. Tym samym – twarz wygląda o wiele młodziej. Przy systematycznym stosowaniu osiągnięte rezultaty są trwałe. Dlatego też warto postawić na profesjonalny sprzęt od renomowanego i doświadczonego na rynku dostawcy elektrostymulatorów.

Elektrostymulacja zyskała już popularność i zaufanie wśród fizjoterapeutów oraz kosmetologów. Urządzenie do liftingu twarzy wykorzystuje niskie natężenie prądu elektrycznego do bezbolesnego masażu głębokich warstw naskórka. Masaż twarzy i szyi pozytywnie wpływa na odżywienie komórek budujących naskórek. Regularne stosowanie elektrostymulacji do liftingu twarzy sprzyja także ogólnej pielęgnacji cery. Powoduje to lepsze wchłanianie się kosmetyków: kremów przeciwzmarszczkowych, serum ujędrniających lub witaminowych oraz ampułek np. z kwasem hialuronowym czy witaminą C. Parametry stymulacji można dobierać w zależności od potrzeb skóry oraz jej wieku. Zabieg jest w pełni bezinwazyjny i nie powoduje naruszenia ciągłości tkanek żywych.

Jak działają urządzenia do liftingu twarzy?

Prezentowane urządzenie, BOTT 10 Professional, ustawione na dedykowany program do liftingu twarzy – facial, skutecznie poprawia elastyczność mięśni. W tym trybie każdy impuls trwa przez około 1,2 sekundy, dzięki czemu zabieg nie powoduje dyskomfortu. Co gwarantuje nasze urządzenie, czego nie zapewnią tanie urządzenia:

  • efektywne pobudzenie włókien mięśni,
  • wznowienie i wzmożenie procesów produkcji cząsteczek ATP, które są źródłem energii mięśniowej,
  • pobudzenie procesów biochemicznych, charakterystycznych dla młodego organizmu – wznowienie wytwarzania kolagenu i elastyny, co gwarantuje wypełnienie zmarszczek, odpowiednie napięcie i ujędrnienie skóry twarzy,
  • poprawia owal twarzy i tym samym usuwanie tzw. “drugiego podbródka”,
  • zwiększa ukrwienie skóry, co poprawia wchłanialność kosmetyków pielęgnacyjnych, koktajli witaminowych czy innych zabiegów kosmetycznych .

W efekcie, przez elektrostymulację, poddane stymulacji partie mięśniowe zaczynają pracować tak, jak dawniej, gwarantując jędrność i młody wygląd. Regularne stosowanie elektrostymulacji zapewnia trwalsze efekty. Jednakże, aby zabieg był bezpieczny, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem/lekarzem medycyny estetycznej. Istnieje bowiem wiele przeciwwskazań do stosowania elektroterapii np. stany zapalne skóry, obecność rozruszników serca czy padaczka. Z zabiegów wykluczone są również kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby nowotworowe i zaburzenia krążenia. Nie zalecenie się do przeciwwskazań może nie tylko wpłynąć na zaostrzenie objawów choroby przewlekłej, ale nawet i skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi np. arytmia serca. Po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań, stosowanie urządzenia do liftingu twarzy jest całkowicie bezpieczne.