Zbalansowany trening i zdrowa dieta to zdecydowanie najlepsza droga do tego, by wyrzeźbić piękną sylwetkę. Jednak nawet najintensywniejszy trening nie jest w stanie pobudzić niektórych partii mięśniowych do pracy, a tym samym – do rozrostu. Ten zaś jest szczególnie ważny w przypadku zawodników fitness. Urządzenie do modelowania sylwetki skupia się na wybranej partii ciała, co pozwala na spersonalizowany zabieg. Nic więc dziwnego, że modelowanie sylwetki stało się popularne w ofercie wielu gabinetów odnowy, SPA czy salonów kosmetycznych.

Dlatego też do uzyskania optymalnych wyników, oprócz tradycyjnego treningu, stosuje się również specjalistyczne urządzenie do modelowania sylwetki. Dzięki impulsom elektrycznym, które docierają do głębokich partii mięśni, a także do tych, które ciężko jest pobudzić tradycyjnym treningiem, można zbudować efektowną muskulaturę. Dodatkowym atutem wykorzystania tego rozwiązania jest fakt, że mięśnie te można rozwinąć bez zbędnego obciążania stawów i serca. Dodatkową zaletą jest redukcja tkanki tłuszczowej. Regularne korzystanie z elektrostymulatorów w celu walki z nadmierną tkanką tłuszczową, prowadzi do rozbicia adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Jednoczesna pielęgnacja antycellulitowa i treningi fizyczne gwarantują szybsze i trwalsze efekty. Nie należy zapominać także o zrównoważonej diecie. Efekty zabiegów będą skuteczniejsze, jeśli przyjmowane posiłki są bogate w substancje odżywcze, witaminy, zdrowe tłuszcze i mikroelementy. Kluczem do zgrabnej sylwetki jest także regularność posiłków. Warto wówczas równolegle z zabiegami elektrostymulacji mięśni, udać się na poradę do zaufanego dietetyka.

W naszej ofercie znajdują się profesjonalne elektrostymulatory, gwarantujące najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów. Dzięki urządzeniom do modelowania sylwetki BOTT Medical można zbudować idealne ciało na potrzeby zawodów lub też dla własnej satysfakcji. Urządzenie może być stosowane zarówno w profesjonalnych salonach odnowy biologicznej, jak i w zaciszu domowego ogniska. Rodzaj stymulacji oraz sesje dobiera się indywidualnie do wymagań i możliwości osoby poddanej elektrostymulacji mięśni.

Jak działają urządzenia do modelowania sylwetki?

Zasada działania elektrostymulatora BOTT 30 Professional jest prosta – urządzenie jest podpinane do tych partii mięśni, które mają być rozwinięte – może to dotyczyć kilku obszarów, jak i konkretnych miejsc, których rozbudowa przez tradycyjny trening jest niemal niemożliwa. Impulsy elektryczne o adekwatnej sile są przekazywane w głąb mięśnia, stymulując jego pracę, a tym samym rozrost. Mięsień nie jest w stanie odróżnić bodźca naturalnego, od tego pochodzącego z elektrostymulatora. Dlatego też każdy impuls elektryczny generowany przez stymulator, będzie odbierany przez mózg tak samo, jak podczas treningu na siłowni. W związku z tym technika elektrostymulacji sprawdziła się szeroko również w fizjoterapii np. przy leczeniu atrofii mięśniowych, nietrzymania moczu czy urazach sportowych.

Dlatego też, dzięki systematycznej pracy z naszymi urządzeniami, zyskuje się:

  • atrakcyjnie wymodelowaną sylwetkę,
  • rozwinięcie mięśni, których rozrost przy nawet intensywnych ćwiczeniach jest bardzo trudny,
  • atletyczną muskulaturę bez obciążania stawów,
  • rozbicie komórek tłuszczowych ciała i zmniejszenie cellulitu,
  • ujędrnienie skóry,
  • wzmacnia więzadła stawowe i ścięgna,
  • odpowiednie przygotowanie do zawodów fitness,
  • większą satysfakcję z treningów przez szybsze uzyskanie wymarzonych efektów

Możemy zagwarantować, że to dzięki elektrostymulatorom BOTT Medical osiągnięcie Państwo bezpiecznie najlepsze rezultaty. Przed rozpoczęciem zabiegu warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, ponieważ metoda ta cechuje się również wieloma przeciwwskazaniami, do których zalicza się wszczepiony rozrusznik serca, choroby sercowo-naczyniowe czy padaczka. Kobiety w ciąży powinny na ten okres zrezygnować z modelowania sylwetki za pomocą urządzeń do elektrostymulacji. Zbagatelizowanie ostrzeżeń, może grozić poważnymi następstwami zdrowotnymi np. zaburzeniem rytmu serca. Po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań, stosowanie urządzenia do modelowania sylwetki jest całkowicie bezpieczne.