Elektrostymulator mięśni
Zabieg polecany wszystkim pragnącym wzmocnić swoje mięśnie. Umożliwia uformowanie nowych włókien mięśniowych, bądź powiększenie już istniejących. Efekt zabiegów jest podobny do ćwiczeń przy użyciu ciężarków, z tą jednak zaletą, że podczas zabiegu możemy ćwiczyć jednocześnie np. mięśnie rąk, klatki piersiowej i brzuch.
Zalety elektrostymulacji mięśni
- odbudowa napięcia mięśniowego po kontuzji lub operacji,
- zwiększenie siły mięśniowej w sporcie i rehabilitacji,
- przywrócenie właściwych proporcji włókien mięśniowych.
Budowa i wzmacnianie mięśni u mężczyzn
- Wiele partii mięśniowych nie jest pobudzanych nawet w najbardziej aktywnych formach sportu. EMS przynosi korzyści dla wszystkich partii mięśniowych. Efektywnie rozwija również te mięśnie, które szybko męczą się podczas normalnego wysiłku fizycznego.
- Mężczyźni pragnący budować swoje ciało mogą uzupełnić swój trening siłowy właśnie o elektrostymulację w celu zmaksymalizowania pracy mięśni tym samym ich wzrostu.
- Elektrostymulacja w połączeniu z treningiem siłowym, zwiększa siłę mięśni poprzez ich lepsze ukrwienie.
- Podczas skurczu dostarczane są do mięśni substancje odżywcze, niezbędne do wzrostu mięśni. W czasie rozkurczu usuwane są natomiast wszystkie zbędne substancje.
Dzięki elektrostymulacji można zapobiec niektórym urazom, na przykład skręceniu stawu skokowego, poprzez wzmocnienie pewnych mięśni -w tym wypadku mięśnia strzałkowego.
Bez obciążenia stawów i serca
Mięsień nie jest w stanie odróżnić impulsu pochodzącego z mózgu od impulsu pochodzącego z elektrostymulatora, dzięki czemu poprzez specjalny dobór parametrów impulsu można zmusić go do określonej pracy i uzyskać bardzo różnorodne efekty pracy mięśnia, w szczególności odpowiadające różnym formom zaawansowanego treningu sportowego, bez nadmiernego uczucia zmęczenia i bez nadwyrężania ścięgien.
Elektrostymulacja mięsni dla sportowców
Elektrostymulacja jest rodzajem terapii wykorzystującej różne właściwości prądu elektrycznego oddziałującego na organizm ludzki, którego funkcjonowanie opiera się przecież w dużym stopniu na zjawiskach elektrycznych. Wśród sportowców elektrostymulacja ma bardzo szerokie zastosowanie. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa odpowiada za odbudowę i wzmacnianie mięśni głównie w okresie przerwy po odniesionych kontuzjach, ale także jako metoda uzupełniająca normalny trening sportowy. EMS oddziałuje na nerwy motoryczne i wymusza pracę określonych grup mięśniowych bez obciążania ścięgien i stawów. Stymulacja EMS posiada również działanie rozluźniające i relaksujące.