Profesjonalny elektrostymulator mięśni

kliknij, aby powiększyć

Elektrostymulator mięśni

Zabieg polecany wszystkim pragnącym wzmocnić swoje mięśnie. Umożliwia uformowanie nowych włókien mięśniowych, bądź powiększenie już istniejących. Efekt zabiegów jest podobny do ćwiczeń przy użyciu ciężarków, z tą jednak zaletą, że podczas zabiegu możemy ćwiczyć jednocześnie np. mięśnie rąk, klatki piersiowej i brzuch.

 

 

Zalety elektrostymulacji mięśni

  • odbudowa napięcia mięśniowego po kontuzji lub operacji,
  • zwiększenie siły mięśniowej w sporcie i rehabilitacji,
  • przywrócenie właściwych proporcji włókien mięśniowych.

Budowa i wzmacnianie mięśni u mężczyzn

  • Wiele partii mięśniowych nie jest pobudzanych nawet w najbardziej aktywnych formach sportu. EMS przynosi korzyści dla wszystkich partii mięśniowych. Efektywnie rozwija również te mięśnie, które szybko męczą się podczas normalnego wysiłku fizycznego.
  • Mężczyźni pragnący budować swoje ciało mogą uzupełnić swój trening siłowy właśnie o elektrostymulację w celu zmaksymalizowania pracy mięśni tym samym ich wzrostu.
  • Elektrostymulacja w połączeniu z treningiem siłowym, zwiększa siłę mięśni poprzez ich lepsze ukrwienie.
  • Podczas skurczu dostarczane są do mięśni substancje odżywcze, niezbędne do wzrostu mięśni. W czasie rozkurczu usuwane są natomiast wszystkie zbędne substancje.

Dzięki elektrostymulacji można zapobiec niektórym urazom, na przykład skręceniu stawu skokowego, poprzez wzmocnienie pewnych mięśni -w tym wypadku mięśnia strzałkowego.

Bez obciążenia stawów i serca

Mięsień nie jest w stanie odróżnić impulsu pochodzącego z mózgu od impulsu pochodzącego z elektrostymulatora, dzięki czemu poprzez specjalny dobór parametrów impulsu można zmusić go do określonej pracy i uzyskać bardzo różnorodne efekty pracy mięśnia, w szczególności odpowiadające różnym formom zaawansowanego treningu sportowego, bez nadmiernego uczucia zmęczenia i bez nadwyrężania ścięgien.

Elektrostymulacja mięsni dla sportowców

Elektrostymulacja jest rodzajem terapii wykorzystującej różne właściwości prądu elektrycznego oddziałującego na organizm ludzki, którego funkcjonowanie opiera się przecież w dużym stopniu na zjawiskach elektrycznych. Wśród sportowców elektrostymulacja ma bardzo szerokie zastosowanie. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa odpowiada za odbudowę i wzmacnianie mięśni głównie w okresie przerwy po odniesionych kontuzjach, ale także jako metoda uzupełniająca normalny trening sportowy. EMS oddziałuje na nerwy motoryczne i wymusza pracę określonych grup mięśniowych bez obciążania ścięgien i stawów. Stymulacja EMS posiada również działanie rozluźniające i relaksujące.