Elektrostymulacja i urządzenia do odchudzaniaMetod odchudzania i rzeźbienia ciała jest wiele. Możemy postawić wyłącznie na tradycyjne sposoby: trening i dietę lub dodatkowo wesprzeć się odkryciami współczesnej nauki. Z pomocą przychodzą nam urządzenia, działające w różnych technologiach, np.

  • fal radiowych,
  • lasera biostymulującego,
  • fal ultradźwiękowych,
  • oddziaływania zimnem,
  • podczerwieni,
  • EMS elektrostymulacja mięśni.

Najlepszy efekt daje połączenie wysiłku fizycznego z oddziaływaniem specjalistycznego sprzętu, dlatego elektrostymulatory EMS zyskują coraz szersze grono zwolenników.

Jak działa profesjonalny elektrostymulator mięśni?

Technologia EMS to znana i ceniona na całym świecie metoda stymulacji mięśni impulsami elektrycznymi (Electrical Muscle Stimulation). Do tej pory urządzenia tego typu stosowali profesjonalni sportowcy. Technologia przeniosła się do gabinetów odnowy biologicznej i centrów fitness, aby zrewolucjonizować pojęcie treningu. Urządzenia oparte o EMS z powodzeniem wykorzystuje się do odchudzania i modelowania sylwetki (a nawet liftingu twarzy). Urządzenie wyposażone jest w silikonowe elektrody. Ich rozmieszczenie pozwala na pobudzanie do pracy całego ciała lub wybranych grup mięśni. W ciągu 30 minut spalamy aż 1000 kcal! Z czasem widocznie zmniejszają się obwody, wzmacnia się ogólna kondycja, zarysowują mięśnie, a to wszystko o wiele szybciej, niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń.

Inne przeznaczenie elektrostymulatorów

Na rynku dostępne są elektrostymulatory przeciwbólowe oraz aparaty do domowych zabiegów medycyny fizykalnej. Małe przenośne urządzenia pozwolą nam także wykonać lifting twarzy. Każde z urządzeń zaprogramowane jest inaczej – aparat przeciwbólowy oparty jest o stymulację TENS, do liftingu twarzy użyjemy sprzętu do elektrostymulacji EMS, a dla dolegliwości aparatu ruchu INF, MIK i EWN. Zakup profesjonalnego elektrostymulatora mięśni stał się dość łatwy – rynek obfituje w przebadane urządzenia przeznaczone do bezpiecznego użytku, także domowego.