Opublikowano: 22 lipca, 2021Modyfikowano: 26 lipca, 20212,3 minut czytania

Zabiegi na ciało wspomagające odchudzanie to dziś standard w większości gabinetów kosmetycznych. Wśród nich coraz większą popularnością cieszy się elektrostymulacja za pomocą urządzenia do modelowania sylwetki zwanego elektrostymulatorem. Jakie są zalety tego zabiegu i dlaczego klientki sięgają po niego coraz częściej?

Zabiegi aparaturowe takie jak elektrostymulacja bardzo często wykorzystywane są w terapiach leczniczych, choć coraz więcej mówi się o ich wykorzystaniu w modelowaniu sylwetki, ujędrnianiu ciała i efektywnym odchudzaniu. Słusznie, bo elektrostymulator to doskonałe urządzenie do tego, że zrzucić zbędne kilogramy bez wysiłku.

Na czym polega elektrostymulacja?

Elektrostymulacja to zabieg, w którym pobudza się mięśnie oraz nerwy za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd o niskiej częstotliwości. Umocowane w odpowiednich punktach elektrody wywołują skurcz mięśni – kontrolowany, całkowicie bezpieczny i podobny do tego, który występuje podczas ćwiczeń. To właśnie z tego powodu elektrostymulacja bardzo często określana jest jako zabieg na ciało, który może zastąpić wysiłek fizyczny, przynosząc takie same jak on efekty.

Elektrostymulator – urządzenie do modelowania sylwetki

Jakie konkretnie efekty daje elektrostymulacja? W gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się ją do bezinwazyjnego i bezwysiłkowego modelowania ciała. To coraz popularniejszy zabieg aparaturowy, który:

  • efektywnie rozbija i eliminuje cellulit,
  • przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej,
  • wspiera produkcję kolagenu i elastyny,
  • poprawia dotlenienie skóry,
  • ujędrnia, uelastycznia i odmładza skórę.

Warto wiedzieć, że z uwagi na skuteczność i szybkość działania elektrostymulator uznawany jest za najskuteczniejsze urządzenie do modelowania sylwetki. Oprócz tego, że zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej i ujędrnia skórę, zwiększa również sprawność mięśni. Tak, jak robią to standardowe ćwiczenia.

Zalety elektrostymulacji według klientek

Opinie klientek salonów kosmetycznych, które zdecydowały się na wykorzystanie aparatów do elektrostymulacji mięśni jako efektywnej metody modelowania sylwetki, są jasne – to najlepszy zabieg aparaturowy wspomagający odchudzanie.

Choć stymulacja impulsami elektrycznymi może budzić pewne obawy, odczucia klientek po zabiegu są bardzo pozytywne. Zabieg nie jest bolesny, a elektrostymulator daje przyjemne uczucie wyszczuplenia bez zbędnego wysiłku. Kobiety podkreślają, że czują, jakby ćwiczyły, a wszystko to bez chodzenia na siłownię. Wpisują się tym samym w trend bycia fit, poświęcając swój czas jedynie na kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym. Najważniejsze jest jednak, że elektrostymulacja to zabieg na ciało, który naprawdę działa – już po pierwszym użyciu czuć zmianę, z każdym kolejnym efekty ujędrnienia jest bardziej widoczny, a po serii zabiegów można cieszyć się utratą nadprogramowych kilogramów i centymetrów w obwodzie.

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Archiwum