Opublikowano: 22 lipca, 2021Modyfikowano: 26 lipca, 20213,5 minut czytania

Poprzez modelowanie sylwetki można rozumieć czynności lub zabiegi, które pomogą zbliżyć się do ideału, czyli (w przypadku płci żeńskiej) wymarzonej “klepsydry”. Nie każdy z nas marzy o sylwetce jak z magazynu mody. Niekiedy, by poczuć się dobrze we własnym ciele, wystarczy powalczyć z jednym obszarem, np. ujędrnić brzuch lub wyszczuplić uda. Jedno jest pewne. Zarówno osoby z nadwagą, jak i te, które nie mają problemów z nadmiernymi kilogramami, mogą odczuwać potrzebę wyrzeźbienia ciała i ujędrnienia skóry.

Dieta czy zabiegi modelujące sylwetkę?

Dieta i ruch to bez wątpienia pierwsze i najważniejsze kroki na ścieżce do upragnionej sylwetki. Wiek, przyzwyczajenia, a nawet czynniki genetyczne mogą wpływać na to, że mimo odchudzania i pobudzania krążenia poprzez sport, skóra i mięśnie nie będą wyglądały atrakcyjnie. Jeśli chodzi o grubość skóry, to mężczyźni mają łatwiej – dzięki grubszej skórze proces utraty jędrności, czyli wiotczenia rozpoczyna się u nich później i przebiega zdecydowanie wolniej. Nie bez znaczenia jest też wysoki poziom testosteronu, dzięki któremu mają możliwość szybciej niż kobiety zbudować mięśnie.

Zabiegi modelujące sylwetkę można podzielić na mniej i bardziej inwazyjne, na te z użyciem i bez użycia prądu. Cofając się 20 lat wstecz, gabinety kosmetyczne oferowały zabiegi na ciało z wykorzystaniem masażu, peelingów, alg, masek rozgrzewających i owijania ciała folią. Później przyszła “moda na rolki”, koła hula-hop z obciążeniem oraz kapsuły spa. Takie zabiegi rzeczywiście ujędrniały skórę i odrobinę modelowały sylwetkę, ale posiadały dwie wady: wymagały systematyczności, wielokrotnego powtarzania, sporo czasu i w rezultacie znacznego wkładu finansowego. Po skończonej serii zabiegów klient odczuwał niedosyt jak nie lekkie rozczarowanie.

Liposukcja czy zabiegi aparaturowe?

Liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej to rzeczywiście zabieg dający olbrzymie efekty, ale także obciążony sporym ryzykiem i wymagający od pacjenta dość długiego czasu na rekonwalescencję. Jeżeli możliwe jest wyrzeźbienie sylwetki przy użyciu specjalistycznej aparatury, bez narkozy i powikłań warto spróbować!

Do wykonywania zabiegów modelujących sylwetkę wykorzystuje się obecnie rozmaite urządzenia, m.in. kombajny kosmetyczne wyposażone w falę radiową oraz ultradźwięki, elektrostymulatory, sprzęt do kriolipolizy, pistolety, peny oraz rollery do mezoterapii igłowej i mikroigłowej.

Ostatnie lata popularnością w gabinetach medycyny estetycznej cieszyły się nowe zabiegi: endermologia, liposukcja laserowa oraz HIFU. Jednak największym zainteresowaniem ostatnich miesięcy cieszą się elektrostymulatory – znane od dziesiątek lat, ale dostępne w nowej, ulepszonej formie i wzornictwie!

Elektrostymulacja już nie tylko dla sportowców

W ostatnich latach gabinety kosmetyczne, salony masażu oraz odnowy biologicznej zaczęły oferować zabiegi modelujące z użyciem elektrostymulatorów EMS. Elektrostymulacja jest znana od lat, szczególnie w medycynie, rehabilitacji i sporcie, a teraz nie bez powodu trafia do większości salonów kosmetycznych.

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation to metoda stymulacji mięśni impulsami elektrycznymi. Do zabiegu modelowania sylwetki wykorzystywany jest bezpieczny prąd niskiej częstotliwości oraz elektrody, które wykwalifikowany personel umieszcza w partiach wymagających pracy.

Działanie elektrostymulacji można przyrównać do ćwiczenia mięśni bez naszego udziału. Impuls elektryczny dociera też do mięśni głębokich, a co ważne – nie obciąża stawów i serca.

Podczas 60-minutowego zabiegu, podczas którego leżymy, nasze mięśnie „są na swojej siłowni” i wykonują pracę, jakiej podczas tradycyjnych ćwiczeń nie dałyby rady wykonać. Efekt godzinnej sesji z wykorzystaniem elektrostymulacji przyrównuje się do wielogodzinnego treningu!

Bezpieczeństwo i szeroki zakres zastosowań

Elektrostymulator to urządzenie, które może być wykorzystywane do:

  • modelowania sylwetki,
  • uzupełniania treningów siłowych,
  • stymulowania mięśni trudniejszych do rozrostu,
  • regeneracji mięśni po treningu,
  • wzmocnienia więzadeł i ścięgien,
  • zabiegów liftingujących na twarz.

Bezpieczeństwo zabiegów elektrostymulacji, a także szeroki zakres zastosowania elektrostymulatorów sprawiają, że coraz więcej salonów i gabinetów oferuje te zabiegi.

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!

Archiwum